We współpracy z czołowym dostawcą rozwiązań automatyki dla przemysłu krakowską firmą ASTOR w naszej Katedrze, w ramach Laboratorium Systemów Sterowania Przemysłowego i Automatyki Budynków wiosną 2017 roku powstało Pierwsze w Polsce nowoczesne studenckie laboratorium sterowania i automatyki Astraada One.

Opiekun laboratorium, dr inż. Marcin Jachimski stworzył laboratorium we współpracy ze studentami. Powstało 6 zestawów dydaktycznych, na których studenci uczą się logiki sterowania i wizualizacji procesów. Sterowniki Astraada One, które realizują obydwa te cele, są trzonem technologicznym laboratorium. Sterowniki oraz elementy stanowisk dostarczyła firma ASTOR.

Artykuł na stronie firmy ASTOR

Jesteś tutaj: O KATEDRZE AKTUALNOŚCI Pierwsze w Polsce nowoczesne laboratorium sterowania i automatyki Astraada One na AGH w Krakowie