12. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Jakość i Użytkowanie Energii Elektrycznej (JUEE) - Kraków, 20-22 kwietnia 2020

Przedstawiciele polskiej nauki wspólnie z wybranymi organizacjami międzynarodowymi i krajowymi zapraszają specjalistów z dziedziny jakości dostawy energii elektrycznej i efektywnego jej użytkowania, naukowców i studentów, a także producentów sprzętu oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyka do udziału w konferencji EPQU, dwunastej z serii spotkań jakie miały miejsce w przeszłości. Krakowska konferencja to platforma wymiany doświadczeń wraz z przykładami zastosowań nowoczesnych technologii poprawiających jakość dostawy energii elektrycznej oraz nowych wyzwań biznesowych w tej dziedzinie techniki. Konfrontacja międzynarodowych i krajowych dokonań wspomoże obecne i przyszłe działania zmierzające do poprawy efektywności użytkowania energii, poprawy wskaźników jakości jej dostawy (w tym także ciągłości mierzonej współczynnikami SAIFI, SAIDI) oraz pełniejszej oceny wyników współpracy przedsiębiorstw energetycznych i ich klientów. Jak szacować koszty i zyski wynikające z poprawy jakości dostawy energii elektrycznej? Jakie nowe zjawiska w systemie elektroenergetycznym wystąpią po wprowadzeniu metod sztucznej inteligencji do rozwiązań przemysłowych? Jak mierzyć i oceniać na bieżąco stan jakości dostawy energii elektrycznej po obu stronach licznika? – oto niektóre z pytań na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji razem z zaproszonymi ekspertami i autorami głównych referatów.

Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Łódzka są również wydawcami międzynarodowego czasopisma poświęconego jakości i użytkowaniu energii elektrycznej pt. „Electrical Power Quality and Utilisation Journal” (EPQU Journal).

Więcej informacji na stronie konferencji EPQU'20: http://www.EPQU2020.agh.edu.pl/

Zaproszenie na konferencję (call for papers) w formacie PDF

Jesteś tutaj: O KATEDRZE AKTUALNOŚCI 12. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Jakość i Użytkowanie Energii Elektrycznej (JUEE) - Kraków, 20-22 kwietnia 2020